מערכת ניהול למידה

מערכת ניהול למידה moodle

מדובר במערכת שמסייעת לתהליך הניהול של למידה על ידי הפיכתה לאוטומטית. המערכת היא בעלת יתרונות רבים ואנשים ומוסדות רבים כבר עושים בה שימוש נרחב. היא מאפשר את רישום הסטודנטים, עריכת מעקב אחרי שיעורים וקורסים שונים וגם למידה בזמן אמת של התוצאות של הלומדים. אחד היתרונות של מערכת ניהול למידה הוא הפקה של דוחות שמגיעים אל הצוות שמנהל את כל נושא ההדרכה בארגון. Wp Moodle מחזיקה בידע הנדרש ותשמח לסייע לכם להבין את תפקידי המערכת השונים ואת ההטמעה שלה.

מערכת ניהול למידה moodle – תכונות נוספות

מה שטוב במערכת הזו הוא היכולת הנפלאה לעקוב בזמן אמת אחרי כל מה שמתרחש. הן מבחינת הסטודנטים הלומדים והן מבחינת המרצים והקורסים השונים. כל מרצה או תלמיד יוכל לדעת בקלות רבה מה מצב הקורס שהוא לומד, מי המרצה ומה היה בשיעור האחרון. הוא גם יוכל ליצור קשר על תלמידים אחרים ומרצים וכך ללמוד באופן אינטראקטיבי.

ישנן שלוש שיטות מעקב עיקריות:

  • הדרכה מסורתית אשר מתקיימת בכיתה.
  • מערכת הדרכה ממוחשבת שמסתייעת בתקליטורים.
  • מערכות wbt

הכנסת מערכת lms למוסדות וארגונים שונים הופכת לפופולארית מאוד בשנים האחרונות והתוצאות מדברות בעד עצמן. מדובר כאמור במערכת של סביבה ממוחשבת שמאפשרת את כל מה שנוגע לפעילויות מנהליות שכרוכות בתהליכי הדרכה או למידה. בבסיסה של המערכת יהיה תמיד מסד נתונים לצידה של מערכת הרשאות שכוללת את כל הסטודנטים והפרטים האישיים שלהם. בנוסף מאפשרת המערכת מיון וקטלוג איכותי של כל הקורסים, מביאה את כל תוצאות הלמידה באופן מרוכז ולאחר עיבוד, ומפיקה דוחות שמגיעים אל הדרג שמנהל את כל ההדרכה וזאת על מנת למדוד את רמת הידע שנמצא בארגון, ושימוש נכון יותר בידע של האנשים. מאידך גם השלמה של פערים אשר מתגלים.

מה חושבים על מערכת ניהול למידה lms?

בניגוד לסברה שמדובר במערכת לפיתוח, הפקה ועריכה של תכנים שונים או בתור יוצרת תוכן מדובר בעצם במערכת שמתרכזת בניהול של ההדרכה ולאו דווקא ביצירה שלה. רוב מערכות lms מספקות סביבה נוחה ופתוחה לעבודה באמצעות מערכות הדרכה ממוחשבות אשר מי שמספק אותם עושה זאת לפי תקן אשר מקובל בעולם בתוכנה.

ההבדל בין המערכות השונות הוא בדרך כלל בתפקיד שאותו הן אמורות למלא ובטכנולוגיה שלהן. במקרים רבים מערכת אחת לא תתאים לכל סוג של ארגון ויש להתאים את המערכת באופן מקצועי לארגון מסוים. המערכות הן משוכללות מאוד וניתן כיום למצוא מערכות שמסוגלות לספק ניהול של ידע בדרגות שונות, ניהול של כיתות לימוד, סוגים שונים של כלים מקוונים כמו צ'אטים, ניהול של חניכה ועוד כלים רבים ושימושיים שכדאי ללמוד עליהם.

הלימודים בסביבה הממוחשבת יביאו בסופו של דבר לייעול רב בתחום ויהפכו את הלימודים לנגישים יותר לכל סוגי האוכלוסייה ברחבי העולם. מומלץ לפנות ולקבל מידע נוסף בנושא זה.

פוסטים אחרונים

מערכת lms לניהול למידה

מערכת lms 

מערכת lms משמשת לניהול של תכני למידה והיא גם אחד הכלים המרכזיים שעושים בהם שימוש

קרא עוד »

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin