מערכת למידה מרחוק

מערכת למידה מרחוק WP MOODLE

בעולם מתפתח תחום הלמידה מרחוק בקצב מואץ. מדינות מערביות רבות לוקחות חלק בשיטה זו אשר מבוססת על שימוש נרחב באינטרנט והעברת המידע לכל מקום ברחבי העולם אשר קיים בו מחשב עם חיבור לרשת. מערכת למידה מרחוק מדברת על סוגים שונים של תקשורת. החל מלימוד דרך הדואר ועד למידה על ידי שיחות וידאו. Wp Moodle מחזיקה בכל המידע שדרוש להבנה של מערכת זו וניתן לקבל ייעוץ וחומר רק בנושא זה.

מערכת למידה מרחוק – יתרונות

למידה באמצעות תקשוב עליה לאפשר תקשורת איכותית ואפקטיבית במהלכה. לא כולם מסכימים שהשימוש במערכת היא מולחת וישנן חילוקי דעות רבים בנושא זה. אחת הסיבות לכל היא המגוון הרחב של שיטות למידה, טכנולוגיות התמיכה השונות ואפילו ההבדלים בשיטות ההוראה השונות בין מוסדות הלמידה והחינוך לא מאפשרות להבין באיזו  טכנולוגיה עדיף להשתמש. את שיטת המחשוב הרצויה נתן לקבוע על ידי בניה של טופולוגית שיטות, מטרות וטכנולוגיות של למידה. כך גם ניתן יהיה להבין מה הם היעדים שאותם רוצים להשיג. בנוסף, גם כאשר ישנן יעדים מוגדרים ישנו צורך בתהליך מאורגן שכולל קבלת החלטות איך לבנות ולהביא להפעלה של המערכת.

ישנן שתי שיטות למידה שמשתמשים בהן:

  • המודל א-סינכרוני אשר במהלכו מועברים הקורסים באינטרנט בלי כל צורך בפגישות שבועיות כמו בקורס סימסטריאלי. רוב רובו של חומר הלימוד מורכב מטקסט בשילוב גרפיקה ובנוסף גם מספר סרטוני וידאו. כך יכולים הסטודנטים ללמוד בעצמם ובזמן החופשי שלהם מכל מקום בעולם.
  • מודל סינכרוני – כאן מועבר הקורס ישירות מאולפן צילום והוא מוקרן ברחבי כיתות לימוד שונות אשר נמצאות ברחבי הארץ בעת ובעונה אחת. הסטודנטים יושבים בכיתות ונהנים מההרצאה. הם גם יכולים לשאול שאלות ולקבל את התשובות באופן מידי.

במקרה הראשון דרושה השקעה גדולה וישנו צורך בעיבוד החומר למצב שהוא הופך לסוג של ספר אשר מותאם ללימוד עצמאי. במקרה השני הכול מתנהל כמו הרצאה רגילה ואין צורך מיוחד לעבד את החומר.

מערכת למידה מרחוק החסרונות

למערכת הלמידה מרחוק ישנם גם כמה חסרונות אשר עשויים להוריד אותה מסדר היום. הכול כמובן תלוי בבן אדם הספציפי שמחליט שהוא מעוניין לעשות שימוש במערכת:

  • לימוד וירטואלי הוא לא כמו ללמוד עם בן אדם ולעיתים חסרה התחושה האינטימית והמגע האישי. ישנם אנשים שזה יחסר להם ויש כאלו שיסתדרו מצוין.
  • נדרשת תמיכה טכנית אשר תאפשר את הלמידה מרחוק. בארץ קיימת חסך בנושא זה ולעיתים קרובות הלמידה נתקלת בבעיות טכניות שונות.
  • קיים צורך בהשקעה גדולה יותר בזמן לעומת קורס רגיל. במקרים רבים התלמידים יעדיפו קורס קל בניגוד למרצה שיעדיף קורס טוב יותר ופחות קל.
  • למידה באופן עצמאי מרחוק דורש. משמעת עצמית רבה ולא לכל אחד יש את היכולת לשבת על התחת וללמוד.

מומלץ לפנות ולקבל מידע נוסף בנושא זה.

פוסטים אחרונים

מערכת lms לניהול למידה

מערכת lms 

מערכת lms משמשת לניהול של תכני למידה והיא גם אחד הכלים המרכזיים שעושים בהם שימוש

קרא עוד »

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin