הקמת מערכת למידה

מערכת ניהול למידה 

במערכת למידה ישנם כמה עקרונות אשר יש ליחס להם חשיבות. הקמת מערכת למידה בנויה על ליקוט של מידע כללי כמו רשימה של קורסים, שמות המרצים, שעות השיעורים וכדומה. בדרך כלל התלמיד יהיה במרכז של המערכת. הסיבה לכך היא שבסופו של דבר הוא הגורם שיפיק את התועלת המרבית מקיום המערכת. Wp Moodle מחזיקה בידע הדרוש ובאנשי צוות אשר מתמחים התחום זה ותשמח לייעץ לכם בנושא זה.

הקמת מערכת למידה – איך זה אמור להראות

בנוסף לכך שהתלמיד הוא המרכז של המערכת אז גם למורה יש תפקיד מרכזי והוא אמור לשמש בתור מנטור שיוביל את התלמידים להצלחה. על המורה מוטל התפקיד של צינור העברת מידע וגם מקור אמין למענה לשאלות התלמידים. גם תלמידים יכולים לסייע ולהשלים את תפקידו של המורה בכך שהם יחנכו את מי שמתקשה ויספקו לו תמיכה מבחינת הלימודים. למערכת ישנם כמה אלמנטים מרכזיים:

  • מערכת של ניהול למידה הגיונית וחכמה.
  • מערכת חברתית שמאפשרת אינטגרציה ושיח בין המשתמשים השונים.
  • מערכת של שיתוף תכנים.

כל המערכות האלו כאשר הן משולבות ביחד הן פועלות ומאפשרות אינטראקציה בין כל באי המערכת. כלומר נוצרת תקשורת רשתית. בונוסים ותמריצים הם חשובים מאוד לתנועתיות של המערכת. פעולות של תלמידים יכולות לזכות אותם בסוג של תמריץ או ניקוד וכך ככל שהתלמיד יתרום יותר מהידע שלו ומהזמן שלו הניקוד שלו יהיה גבוה יותר. רמת הפרטיות היא חשובה מאוד וכל אחד יכול לקבוע את רמת הפרטיות שנדרשת לו. כך למרות שהמערכת מאפשרת קשר בין אנשים רבים עדיין כל אחד זוכה לרמת הפרטיות שלו.

פירוט נוסף בנושא הקמת מערכת למידה

ביכולתה של המערכת להקים קבוצות שלמות של לימוד על פי נושא או על פי כיתה. קבוצות אלו יכולות להיות ציבוריות כך כל אחד יוכל לראות אותן ולהגיב, או פרטיות וסגורות. פעולות ציבוריות יופיעו בפיד הראשי והמערכת תחשוף את הפעולה לעיני כל החברים. כך תניע המערכת את החברים ליצירת מידע וידע חדש.

המערכת מבוססת על וורדפרס ועל כן הגיוני שנדבר גם על זה. הפירוש המילולי של וורדפרס הוא מכבש דפוס. מדובר על מערכת של ניהול תוכן אשר מופצת בצורה חופשית. היא כתובה על בסיס של מסד נתונים ויש לה מאפיינים בולטים כמו תוספים של ערכות עיצוב. המערכת יצאה לראשונה בשנת 2003 וכיום היא הפכה למערכת ניהול התוכן הנפוצה ביותר בעולם כולו. חמישית מהאתרים ברחבי העולם פועלים על פי המערכת הזו.

לסיכום

הקמת מערכת למידה כרוכה בידע וניסיון של אנשי מקצוע בתחום. כל מוסד או ארגון אשר מעוניין להקים מערכת כזו רצוי שיפנה לחברה מקצועית שתבצע את העבודה ותתאים את המערכת הנכונה. כל שכן כאשר מדובר במוסד לימודי מכובד שמחזיק אלפי לומדים ומעוניין לאפשר להם נגישות למידע איכותי.

פוסטים אחרונים

מערכת lms לניהול למידה

מערכת lms 

מערכת lms משמשת לניהול של תכני למידה והיא גם אחד הכלים המרכזיים שעושים בהם שימוש

קרא עוד »

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin